Zawód specjalisty ds. wsparcia sprzedaży jest zawodem związanym po części z pracą biurową, a po części z pracą w terenie. Oznacza to, że zagrożenia wynikające z wykonywania tego zawodu nie są jedynie zagrożeniami wynikłymi z warunków zatrudnienia panującymi w biurze, a do biurowych czynników środowiska dochodzą jeszcze inne, związane z mobilnym charakterem wykonywania obowiązków. Specjalista ds. wsparcia sprzedaży Radom musi uważać na swoje zdrowie i życie nie tylko w przestrzeni biura, a również podczas podróży na spotkania z klientami. I tak, głównymi przyczynami zagrożeń występujących w tym zawodzie są:

  1. Wypadek drogowy – zbyt szybka i nieuważna jazda, brawura, lekceważenie niebezpieczeństwa, złe warunki drogowe, śliska nawierzchnia, silny wiatr, niesprawny samochód, zmęczenie specjalisty, nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
  2. Stres – zbyt duże wymagania zawodowe handlowego. Praca w godzinach nadliczbowych. Pośpiech.
  3. Niewłaściwe warunki  mikroklimatyczne  w pomieszczeniu  pracy biurowej – temperatura  przekraczająca zakres  ustalony dla komfortu  cieplnego, nieodpowiednia  wilgotność, zła wentylacja.
  4. Obciążenie fizyczne – statyczne  (przeciążenie narządu  ruchu wskutek  wymuszonej pozycji  ciała) – długotrwała praca przy  komputerze, długotrwałe  prowadzenie pojazdu.
  5. Powierzchnie, na  których jest możliwy  upadek – śliskie lub nierówne  podłogi wewnątrz budynku  lub powierzchnie na  zewnątrz i w miejscu  dojścia do klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *