Praca w dziale handlowym to dla wielu osób awans. Stanowisko specjalisty wsparcia sprzedaży wymaga doświadczenia i stażu pracy. Nie jest łatwo mianować się specjalistą sprzedaży po miesiącu pracy.

Poznanie asortymentu, technik sprzedaży i obsługi klienta w danej firmie zajmuje nieco czasu. Stąd też stanowisko to czeka na osoby, które mają w firmie już przepracowanych nieco godzin i doskonale orientują się w bazie klientów, dostawców i odbiorców. Ponadto potrafią sprawnie, umiejętnie i korzystnie negocjować ceny, terminy dostaw i inne niezbędne warunki umowy.

Zwykle specjaliści wsparcia sprzedaży odpowiadają za wybrane grono klientów, głównie strategicznych. Dbają o lojalność klientów poprzez zapewnienie właściwych warunków współpracy. Aby obsługa ta spełniała standardy jakości, muszą działać w porozumieniu z działem marketingu. Dzięki tej kooperacji możliwe jest osiągnięcie o wiele więcej w kwestii zysków ze sprzedaży i zwiększenia obrotów sprzedaży. Czasem  klucz do sukcesu tkwi nie w zysku na sztuce, ale całościowym, a ten zależy od ilości zamówień. Bywa, że sytuacja jest przeciwna, stąd warto być zorientowanym i wtajemniczonym w strategię cenową firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *