Handel to wymagający kawałek chleba. Nie wszyscy się odnajdują w handlu. Trzeba być przebojowym, śmiałym i odważnym. Niestety handel to nauka cierpliwości i sprytu zarazem. Liczy się kto będzie pierwszy i bardziej atrakcyjny. Trudno tutaj coś przewidzieć, przeliczyć. Nigdy nie masz pewności czy, komu, co i ile uda ci się sprzedać. Kiedy idzie ci bardzo dobrze, może z dnia na dzień dojść do załamania sprzedaży.

Zanim staniemy się wprawionymi sprzedawcami i handlowcami, dobrze jest mieć możliwość poobserwować proces sprzedaży z bliska i wziąć w nim udział. Zaczynając na stanowisku specjalisty wsparcia sprzedaży, możemy się wiele nauczyć. To ciekawa praca pozwalająca na doświadczenie procesu sprzedaży od samych początków, aż po etap końcowy posprzedażny. To także świetny wstęp do kariery handlowca pnącego się w górę ku sukcesowi handlowemu.

Pierwsze dni i tygodnie mogą być trudne. Ciężko jest się odnaleźć w mechanizmach i procedurach obsługi klienta, trudno jest poznać produkt od razu, osiągnąć własny samodzielny sukces. Metodą prób i błędów warto jest wypracowywać swoje własne skróty, usprawnienia. Oczywiście są pewne elementy sprzedaży stałe, których skrócić i zmienić się nie da lub są od nas całkiem niezależne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *