Rywalizując z innymi

Na pewno większość osób, które pracowały kiedyś w branży sprzedażowej wiedzą czym jest rywalizacja w firmie i z czym wiąże się współzawodnictwo zawodowe z innymi kolegami z pracy. Rywalizacja o najlepsze wyniki sprzedażowe jest poniekąd wpisana w warunki zatrudnienia w sprzedaży i jest obecna w niemal wszystkich polskich i zagranicznych firmach. Jeśli kiedykolwiek trafimy do firmy z branży handlowej, w której nikt nigdy nie słyszał o rywalizacji i walce o największe prowizje to oznacza, że w tej firmie dzieje się coś dziwnego i należy z niej jak najszybciej uciekać.

24Jako długoletni specjalista ds. wsparcia sprzedaży Dąbrowa Górnicza o rywalizacji i walce o najwyższe wyniki sprzedażowe wiem już niemal wszystko. Na początku kariery trudno było mi się przyzwyczaić do tej ciągłej aktywności i trzymania ręki na pulsie, jednak z czasem starania o jak największą liczbę pozyskanych klientów weszły mi w krew. Teraz już nie wyobrażam sobie jak to by było, gdyby ktoś zdjął ze mnie obowiązek pracowania lepiej, więcej i efektywniej. Na pewno nie umiałbym się w tym odnaleźć i pogodzić z jedną, stałą wysokością pensji, której w żaden sposób nie mogę zmienić.

Lubię swój tryb pracy, bo przyzwyczaiłem się do niego. Lubię emocje związane z realizacją planów sprzedażowych i otrzymywaniem prowizji, bo nie ma lepszej nagrody za ciężką pracę niż dodatkowe złotówki na koncie bankowym. Rywalizacja o miesięczną sprzedaż jest dla mnie paliwem do pracy i pewną rozrywką, która na razie mnie nie nudzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *